Wskazówki pomocne w grze

Poniżej zamieszczamy garść porad i wskazówek, które mogą pomóc Ci w grze. Warto się z nimi zapoznać nawet jeśli zacząłeś już przygodę z grą „Być uczniem Jezusa”.

  1. Obserwuj uważnie otoczenie gdy przechadzasz się po mieście. W całym mieście, czasem w bardzo dziwnych miejscach możecie znaleźć pomocne wskazówki, cytaty, które pomogą wam potem rozwikłać jakąś trudną biblijną zagadkę, jakich w grze niemało.
  2. Gdy kursor zmienia się na ikonę ręki, możesz być pewien, że z tym przedmiotem mozesz coś zrobić, a z postacią pogadać. Warto klikać, bo często możesz usłyszeć coś ciekawego, lub zabawnego. W grze ukryliśmy mnóstwo zabawnych elementów.
  3. Idąc ulicą niekiedy nad głową bohatera pojawia się ikonka dwóch strzałek skierowanych do góry. Możesz być pewien, że w te drzwi można wejść... no czasem bywają zamknięte, ale dla takiego bystrzaka jak ty nie powinno być problemu ze znalezieniem rozwiązania. A, i pamiętaj że czasem można wejść nie tylko drzwiami....
  4. Zaglądaj często do swojej sakiewki (ikonka skrzyni). Możesz się zdziwić, co czasem uda Ci się zdobyć. A niektóre z tych rzeczy możesz komuś ofiarować, albo zwyczajnie sprzedać. Czytaj też wskazówki i cytaty jakie mogą się znaleźć w twojej sakwie podróżnej, po wygraniu w jedną z naszych licznych minigier. Pomogą, gdy poczujesz, że brakuje Ci jakiejś ważnej informacji by rozwiązać krzyżówkę lub zadanie.
  5. Pamiętaj o częstym zapisywaniu stanu gry. Masz do dyspozycji aż 10 miejsc na zapisywanie postępów w grze, ale pamiętaj, zapisać grę możesz tylko w mieście, jeśli klikniesz na ikonę menu w dolnym pasku ekranu a następnie wybierzesz „zapisz grę”. Nie masz możliwości zapisu gry we wnętrzach domów, jak i w trakcie minigier.
  6. Słuchaj bardzo uważnie postaci z jakimi rozmawiasz - w tej grze, tak jak w życiu, niektórzy mówią dość niewyraźnie a prawie nikt nie lubi powtarzać.