PRZYGODA DWÓCH PRZYJACIÓŁ

Maks jest małym mrówkojadem. Mieszka w Afryce. Zawsze trzyma się blisko mamy, lecz jego marzeniem jest opuścić rodzinę i pójść w świat.
Pewnego dnia, gdy poszli z rodziną szukać mrówek i termitów Maks odłączył się i poszedł w inną stronę. Szedł wzdłuż rzeki, aby nie zabrakło mu wody. Nagle coś usłyszał. Szelest za ogromnym drzewem wystraszył go. Wtem z zarośli wybiegł mały, wystraszony tapirek. Gdy podbiegł bliżej, Maks zauważył na jego plecach żabkę. Gdy zdjął ją tapirek się uspokoił, a żabka uciekła. Mrówkojad zapytał tapirka jak się tu dostał i jak się nazywa. Tapirek odpowiedział, że przestraszył się żabki, która mu wskoczyła na grzbiet i uciekł. Nazywa się Bzik. Maks też opowiedział swoją historię. Zaproponował mu też dalszą drogę w stronę osady ludzi. Tapirek się zgodził.
I tak razem doszli do osady człowieka. Tam panował karna-wał. Wszyscy ludzie tańczyli na ulicach. Nikt nie zauważył dwóch wystraszonych zwierzątek. W pewnym momencie Bzik zauważył orzechy. Nagle poczuł, że jest głodny. Powiedział o tym Maksiowi i razem poszli poczęstować się orzechami. Nagle usłyszeli wokół siebie krzyki i zaraz byli otoczeni ludźmi w kolorowych strojach. Dwóch nieprzebranych ludzi złapało ich. Lecz zwierzątka już po chwili wyrwały się z uwięzi i uciekły w stronę swego domu.
Najpierw Maks odprowadził Bzika, a później sam poszedł wzdłuż rzeki. Przy źródle rzeki spotkał swoją rodzinę. Tam wszyscy go wyściskali i poczęstowali podwójną porcją mrówek.

KONIEC

 

ENCYKLOPEDIA GRY WYDAWNICTWO PREZENTACJE MENU Pasterz Opowieści Święci Album